top of page
Charles P. Kindleberger – Dějiny finančních krizí. Vydalo Nakladatelství Klíč roku 2023

25. září 2023

Charles P. Kindleberger, profesor ekonomie na Massachusettském technologickém institutu, v Dějinách finančních krizí čtivě rozvíjí svoji teorii finančních trhů jak pro laiky, tak odborníky. Kniha vychází v překladu ekonomického novináře Jiřího Zatloukala.

Siflik-a-Suflik-obalka-V7-predek-bez-samolepky.jpg

19. října 2022

Ve druhé knize Cyrila Podolského publikované v Nakladatelství Klíč – Šiflík a Šuflík: Strašidelný herbář – se zelený duch Šiflík a žlutý duch Šuflík zjevují každý večer v kuchyni vedle pokojíčku jedné malé holčičky. Snaží se pomáhat, ale většinou to skončí nějakou patálií… Příběhy obou duchů se připravují též jako večerníček.

28. června 2021

Kauza Kaprálová

Kauza Kaprálová odhaluje okolnosti úmrtí české skladatelky

Vítězslava Kaprálová, česká skladatelka a dirigentka, zemřela v montpellierské nemocnici dne 16. června 1940 ve věku 25 let. Kniha Kauza Kaprálová, která vyšla v koedici s kanadskou společností The Kapralova Society a jejíž editorkou se stala Karla Hartl, se zabývá posmrtnou repatriací Vítězslavy Kaprálové z Francie do její rodné vlasti, jak ji zaznamenala dobová korespondence a dokumenty.

Hebtyl-obalka-predni-aktualita.jpg

25. září 2020

Druhým titulem Nakladatelství Klíč se stává Hebtyl

Kniha Hebtyl Cyrila Podolského, autora večerníčku Krysáci, se do produkce Nakladatelství Klíč řadí jako druhá publikace. Oproti Příběhům ze staré zahrady představuje novelu pro dospělé čtenáře, které zaujme nejen svým nadčasovým laděním. Cyril Podolský v současnosti připravuje i stejnojmenný film.

26. srpna 2020

Malý letní festival malých nakladatelů a současné české prózy

Malý letní festival malých nakladatelů a současné české prózy

V atriu Domu čtení (Ruská 192, Praha) proběhl dne 26. srpna 2020 knižní festival malých nakladatelů, jehož se zúčastnilo i Nakladatelství Klíč. Patronkou akce se stala prozaička Pavla Horáková a hosté Klára Vlasáková, Marek Toman a Štěpán Kučera v podvečerních hodinách potěšili návštěvníky festivalu autorským čtením.

30. listopadu 2019

Křest knihy Příběhy ze staré zahrady v Ántré

Poslední listopadovou sobotu roku 2019 pokřtili knihu Příběhy ze staré zahrady v českokrumlovské divadelní kavárně Ántré pan Jindra Čapek a pan Jan Matěj Krnínský. Jindra Čapek patří ke špičkovým středoevropským výtvarníkům. Jeho knihy vyšly v 25 jazycích a získaly mu četná ocenění. Ilustroval publikace např. V. Vančury, E. Petišky a J. Žáčka. Jan Matěj Krnínský se věnuje svému Nakladatelství Růže, dvěma kapelám, literatuře, tvorbě písňových textů a v neposlední řadě též Českokrumlovské televizi. Na křtu panovala přátelská atmosféra, kterou vytvořilo na 70 účastníků. Videozáznam ze křtu možno zhlédnout ZDE.

22. – 23. listopadu 2019

Festival pedagogické inspirace

Festival.png

První prodejní akcí Nakladatelství Klíč se stal Festival pedagogické inspirace v prostorách ZŠ Kunratice, který navštívilo více než 820 učitelů z celé ČR. Festivalové dílny se zaměřily na čtenářskou, digitální a matematickou gramotnost, občanské kompetence, různé metody a formy učení, kulturu podporující učení a rozvoj osobnosti. Značný zájem u pedagogů mateřských škol a 1. stupně základních škol vzbudila kombinace knihy Příběhy ze staré zahrady s didaktickými kartami.

Kniha Příběhy ze staré zahrady

18. listopadu 2019

Nakladatelství Klíč zahajuje svoji produkci bohatě ilustrovanou knihou pro děti Příběhy ze staré zahrady. Hlavními postavami jsou myška Pepka a plšík Oříšek, kteří se svými kamarády prožívají četná dobrodružství. Publikace je vytištěna na velmi kvalitním papíře a plátěný potah nese zlatou ražbu. Ke knize možno pořídit didaktické karty, které u dětí předškolního nebo mladšího školního věku rozvíjejí komunikační dovednosti a slovní zásobu či je motivují k výtvarné činnosti.

bottom of page